نظیم تشخیص چهره در گوشی‌های اپل با وجود ماسک صورت

نظیم تشخیص چهره در گوشی‌های اپل با وجود ماسک صورت

 

بسیاری از کاربران اپل در شرایط کنونی قادر به استفاده از فیس آی دی گوشی های خود نیستند. زیرا تکنولوژی گوشی های آیفون قادر به تشخیص چهره آنها به همراه ماسک نیست. این در حالیست که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ (CDC) در ایالات متحده استفاده از ماسک در اماکن عمومی را توصیه کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از کاربران گوشی های آیفون دیگر قادر به استفاده از تکنولوژی فیس ای دی برای باز کردن قفل گوشی نیستند. اما محققان موسسه امنیتی تنسنت شیان وو اعلام کرده اند که از طریق تنظیم مجدد گوشس های آیفون می توان عمل شناسایی چهره با ماسک را هم انجام داد. برای این کار کافیست چهره جدید با ماسک را به این فناوری درگوشی معرفی کنید.

محققان می گویند برای این کار باید به قسمت ریست فیس آی دی وارد شوید و به آلترنت اپیرنس (alternate appearance) بروید. برای معرفی تصویر جدید نیز یک ماسک تا شده از وسط را از یک طرف گوش اویزان کنید. بطوریکه ماسک صورت شما را نپوشاند. سپس در حالی آرام آرام ماسک را به کناری می کشید اجازه دهید تا سیستم جستجوگر تصویر عکس مورد نظر را بگیرد. االبته محققان می گویند با اینکه این تکنیک درصد موفقیت بالایی برای ماسک های ساخته شده از مواد نرم داشته است، اما ممکن است در بعضی مواقع به درستی عمل نکند.

نظیم تشخیص چهره در گوشی‌های اپل با وجود ماسک صورت