آیفون ۱۲ پرو به 6 گیگابایت رم مجهز خواهد بود

آیفون ۱۲ پرو به 6 گیگابایت رم مجهز خواهد بود

در خبرها آمده است که آیفون ۱۲ پرو از ۶ گیگابایت رم پشتیبانی خواهد کرد. بسیاری از کاربران آیفون در انتظار رونمایی از سری جدید آیفون ۱۲ هستند. پیش از عرضه این گوشی شایعات زیادی در مورد مشخصات نسل بعدی آیفون ها منتشر شده است. جدیدترین خبرها حاکی از آن است که این گوشی جدید ۶ گیگابایت رم خواهد داشت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سری جدید گوشی های اپل شامل آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به ترتیب ۴ و ۶ گیگابایت رم در خود جای خواهند داد. همچنین این گوشی ها از پردازنده های جدید ایفون A14 استفاده می کنند. این پردازنده از نوع لیتوگرافی ۵ نانومتری است و طبق ادعای سازنده های آن از توان محاسباتی بالاتری نسبت به مدل های قبلی برخوردار است. همچنین میزان مصرف انرژی در آن بسیار کمتر است.

مدل‌های استاندارد آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در مقایسه با نسخه های استاندارد آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس از رم بیشتری برخوردار است. در حالی که در نسخه های قبلی حداکثر میزان حافظه رم در مدلهای استاندارد ۴ گیگابایت بوده است. همچنین در نسخه های قدیم از تراشه 13A استفاده شده بود. شایعاتی نیز مبنی بر اساس سایز نمایشگر این دو مدل آیفون انتشار یافته که نشان می دهد ابعاد آن ۶.۱ اینچ خواهد داشت. دو مدل استاندار جدید ۱۲ و ۱۲ پرو با نمایشگرهای ۵.۴ و ۶.۱ اینچی عرضه خواهند شد.