اپلیکیشنی که وجود بیمار کرونایی در اطراف شما را نشان می‌دهد

اپلیکیشنی که وجود بیمار کرونایی در اطراف شما را نشان می‌دهد

اپلیکیشنی که وجود بیمار کرونایی در اطراف شما را نشان می‌دهد

محققان سازمان سلامت همگانی انگلیس از شرکت های فناوری این کشور خواسته اند تا اپلیکیشنی برای این سازمان بسازند که قادر باشد فرد بیمار کرونایی در اطراف را شناسایی کرده و به کاربر اعلام کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری مجله خبری تکنا، پس از درخواست سازمان بهداشت عمومی انگلیس، بسیاری از شرکت های فناوری در این کشور مشغول توسعه اپلیکیشنی برای تشخیص افراد کرونایی در اطراف هستند. این اپلیکیشن می تواند علائم فرد بیمار را تشخیص دهد و بدین ترتیب هشدارهای لازم به کاربر داده خواهد شد. کارشناسان این سازمان معتقدند که چنین اپلیکیشنی می تواند به قرنطینه پایان دهد و یا تردد کاربران را ایمن تر سازد. وزیر بهداشت انگلیس در مورد ساخت این اپلیکیشن می گوید: هر فردی که علائم این بیماری را دارد می تواند با ثبت مشخصات خود در این اپلیکیشن، آن را به سازمان های بهداشتی نیز اعلام کند. بدین ترتیب به کلیه کسانی که در چند روز اخیر با وی در ارتباط بوده اند پیام هشدار ارسال خواهد شد.

در این اپلیکیشن می توان برای کسانی که با علائم این ویروس شناسایی شده اند هشدار برای قرنطینه ارسال کرد. هانکوک اعلام کرد که همکاری با شرکت های فناوری دنیا برای توسعه این اپلیکیشن ادامه دارد. این برنامه با بالاترین سطح ایمنی و استانداردهای اخلاقی ساخته خواهد شد و اطلاعات ذخیره شده در آن تنها برای چند روز نگهداری میشود.