ساخت دستگاه ضدعفونی کننده محیط و امکان نصب آن بر روی پنل اسپلیت

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده محیط و امکان نصب آن بر روی پنل اسپلیت

محققان در دانشگاه مازندران موفق به ساخت دستگاهی شدند که قادر است هوای حیط را ضدعفونی کند. این دستگاه با قابلیت نصب بر روی پنل اسپلیت، آلودگی های محیط را از بین برده و ذزات معلق موجود در هوا را از بین می برد.

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده محیط و امکان نصب آن بر روی پنل اسپلیت

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساخت دستگاه ضدعفونی کننده محیط از هر گونه آلودگی در شرایط کنونی و آلودگی محیط به ویروس کرونا می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. این دستگاه مانند نوعی آنتی ویروس عمل می کند و می توان آن را روی پنل دستگاه های اسپلیت نصب کرد. بدین ترتیب ویروس هایی که با ذرات نانومتری در هوا وجود دارند از بین خواهند رفت. دکتر علیرضا خصالی، معاون بخش فناوری در مورد این دستگاه می گوید: با توجه به شرایط کنونی و حضور افراد در محل کار، این دستگاه می تواند هوای اتاق ها و محل کار را ضدعفونی کند. با نصب این دستگاه بر روی پنل می توان بوسیله یک ریموت آن را کنترل کرد.

دستگاه ضدعفونی کننده و آنتی ویروس محیط یا استفاده از طیف یو وی 254 نانومتری و با استفاده از سیرکولیشن در زمان بسیار کوتاه هوای اتاق را ضدعفونی کرده و آلودگی ها را از بین ببرد. طرح اصلی این دستگاه مربوط به مهندس حسن باقرنیا کارشناس مبتکر دانشگاه مازندران بوده  و توسط تیمی از محققین در این دانشگاه ساخته شده است.