ابداع روشی برای شناسایی مبتلایان به کرونا با همکاری اپل و گوگل

 

ابداع روشی برای شناسایی مبتلایان به کرونا با همکاری اپل و گوگل

اپل و گوگل تلاش دارند تا در روشی جدید مبتلایان به کووید 19 را شناسایی کنند. در این روش با استفاده از ردیابی تماس تلفنی افراد در ارتباط با فرد بیمار شناسایی و مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

ابداع روشی برای شناسایی مبتلایان به کرونا با همکاری اپل و گوگل

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از engadget، دو شرکت اپل و گوگل در تلاشند تا با استفاده از ردیابی بلوتوثی بتوانند بیماران درگیر این ویروس را شناسایی کنند. این روش با استفاده از دو ابزار انجام خواهد شد. یکی از این نرم افزارها رابط برنامه نویسی(API) است که برای همکاری میان دستگاههای اندرویدی و iOS و استفاده از اپلیکیشن های بهداشتی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. ابزار دیگری که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد قابلیت ردیابی تماس بلوتوثی است که به سیستم عامل اضافه خواهد شد. بدین ترتیب امکان همکاری افراد با مراکز بهداشتی فراهم خواهد شد. کاربرانی که نگران حریم خصوصی خود هستند می توانند در این برنامه شرکت نکنند.

در بیانیه مشترک این دو شرکت آمده است: با توجه به شرایط کنونی همکاری این دو شرکت برای رفع بزرگترین مشکل ایجاد شده در جهان است و با اتحاد و همکاری با توسعه دهندگان از یک طرف و مراکز بهداشتی از طرفی دیگر و با کمک فناوری می توانیم دوباره به شرایط عادی برگردیم. اکنون استفاده از برنامه های مختلف ردیابی به یک روش مهم برای کاهش شیوع بیماری در جهان تبدیل شده است.