امکان پخش ویدئوهای لایو اینستاگرام در کامپیوتر

امکان پخش ویدئوهای لایو اینستاگرام در کامپیوتر

امکان پخش ویدئوهای لایو اینستاگرام در کامپیوتر

نسخه تحت وب اپلیکیشن اینستاگرام در سال 2012 منتشر شد و سپس توسعه آن همزمان با نسخه موبایلی آن همراه شد. اکنون اینستاگرام تصمیم گرفته تا امکان پخش ویدئوهای لایو این اپلیکیشن را نیز به نسخه تحت وب اضافه کند. بدین ترتیب کاربران می توانند این ویدئوها را در کامپیوترها و لپ تاپ نیز تماشا کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لایو اینستاگرام که در حال حاضر محبوب ترین بخش این اپلیکیشن محسوب می شود اکنون برای کاربران نسخه وب نیز فعال شده است. پیش از این نیز اینستاگرام دسترسی به بخش دایرکت را نیز برای این نسخه فعال کرده بود. این موضوع هنوز بطور رسمی توسط فیسبوک اعلام نشده و کاربران هنگام استفاده از این بخش متوجه این موضوع شدند. البته هنوز این قابلیت برای تمامی کاربران فعال نشده و احتمالا این قابلیت در آینده برای تمامی کاربران به تدریج فعال می شود.

در حال حاضر هنوز کاربران نسخه وب نمی توانند استوری و یا پست منتشر کنند. این موضوع نشان می دهد که اینستاگرام بر نسخه موبایلی این اپلیکیشن تاکید دارد و قرار نیست نسخه تحت وب با نسخه موبایلی یکسان باشد. هر چند که استفاده از نسخه وب در برخی بخش ها مانند تماشایی ویدئوهای زنده این اپلیکیشن بسیار جذاب تر است. در نسخه تحت وب نظرات کاربران آنلاین در کنار تصویر نمایش داده می شود و مانند نسخه موبایلی روی ویدئو قرار نمیگیرند.